Różności

wtorek, 26 sierpnia 2014

Dziś nie będzie mojego wpisu (jakby ostatnio były;-)

Dziś będzie link do tekstu Aleksego, w którym pisze on o swoich doświadczeniach z czytnikiem: Czy kiedy masz czytnik potrzebujesz papierowych książek? - wyznania czytnikofoba

A co Wy o tym sądzicie?

środa, 26 lutego 2014

Na blogu Szkolne mole pojawiła się recenzja książki Jacka Podsiadły Czerwona kartka dla Sprężyny. Komentarz do wpisu stwierdzał, że mało jest książek dla chłopców. Zgadzacie się? A może stworzymy wspólnie listę książek dla chłopców (o ile w ogóle podział na książki dla chłopców i dziewcząt ma sens)?

 

czwartek, 13 lutego 2014

Blog Aleksego Książki na czacie zajął II miejsce w Europie w kategorii do 18 lat w konkursie The European Award for Best Content for Kids. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak do tego doszło, i poznać szczegóły udziału Aleksego w gali konkursu w Brukseli, koniecznie zajrzyjcie na jego blog.

Serdecznie gratulujemy!

wtorek, 14 stycznia 2014

Blog Oliwii nie jest już powszechnie dostępny. Oliwio, czy możemy mieć do niego dostęp? Jeśli nie, będziemy musieli usunąć link, bo i tak nie można przez niego wejść do Twojego kącika :-(

sobota, 02 listopada 2013

Ale się dzieje w Królestwie książek: Aleksa dostała z wydawnictwa Dwie Siostry do zrecenzowania książkę Tonja z Glimmerdalen Marii Parr. Już wkrótce ją opisze. Na razie cieszy się, że udało jej się nawiązać współpracę. Gratulujemy!

A drugi wpis Aleksy, który bardzo mi się podoba, to jej poszukiwania półki na książki. Koniecznie przeczytajcie, bo niektóre propozycje są bardzo twórcze.

niedziela, 22 września 2013

W imieniu Fundacji im. Zbigniewa Herberta zapraszamy Was do udziału w konkursie „Czego życzysz człowiekowi myślącemu? – Wyślij wiadomość do Pana Cogito”. Konkurs jest organizowany z okazji 89. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta, która przypada w dniu 29 października 2013 r.

piątek, 05 lipca 2013

Trwa akcja xiegarni.pl Zaczytane wakacje. Baśnie poleca Aleksy. Obejrzyjcie filmik

Jak Wam się podoba turban, który staje się wężem?

sobota, 29 czerwca 2013

Życzę wszystkim cudownych wakacji, wielu wrażeń, odkrywania ciekawych miejsc i poznawania wspaniałych ludzi.

wtorek, 25 czerwca 2013

Wiecie, co to takiego? To wyróżnienie przyznawane blogerom przez innych blogerów. Otrzymał je Adrian/Jemenos za blog Z życia fantastycznych światów.

Jeśli chcecie wiedzieć, na czym to polega, kliknijcie powyższy link.

Adrian z kolei nominował m.in. Olę i jej Epickie Książki. Zgodnie z zasadami Ola musiała odpowiedzieć na 11 pytań, które znajdziecie w jej wpisie na ten temat.

Przyłączcie się do akcji Zaczytane wakacje, której celem jest zachęcenie do czytania książek także latem (a może przede wszystkim, bo czasu więcej).  Aleksy z Książek na czacie został zaproszony przez organizatorów akcji do przygotowania felietonów, w których będzie polecał książki na wakacje. Ja proponuję mały konkursik na najciekawszą wakacyjną recenzję.

Zaczytane Wakacje

 
1 , 2 , 3
Tagi