O akcji

środa, 26 lutego 2014

Gimnazjum nr 39 to już trzecia krakowska szkoła, która zgłosiła swój blog do naszej akcji. Nosi on tytuł Rekomendacja 39. Jest prowadzony od dwóch lat.

Wpisy dotyczą literatury i filmów, ponieważ twórcy bloga uczestniczą w zajęciach Akademii Filmowej Multikina, ale także różnych wydarzeń kulturalnych, w których bloggerzy biorą udział. Przeprowadzili m.in. wywiad z Jackiem Antczakiem, autorem książki Adam Wójcik. Rzut bardzo osobisty oraz z bohaterem tej książki, czyli Adamem Wójcikiem. Czy domyślacie się, jeśli nie wiecie, kim jest bohater? Przeczytajcie wywiad.

Pytanie do twórców Rekomendacji 39: Ile osób pisze recenzje? Czy jest to stała grupa?

wtorek, 25 lutego 2014

A już myślałam, że blogi to głównie dzieła indywidualistów, a tu proszę - do Szkolnych Moli, Poczytaj mi, przyjacielu, Młodzieżowego Klubu Recenzenta i Poczytajki dołącza kolejny szkolny blog - Ósemkowy Klub Recenzenta, tworzony przez uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Policealnej Medycznej w Bydgoszczy.

Dużo czytają i dużo piszą. Nawiązali współpracę z wydawnictwami, które przysyłają im książki, organizują ciekawe spotkania. Wszystko to dzieje się oczywiście w szkolnej bibliotece, a na pewno przy udziale pań bibliotekarek - Moniki Piotrowskiej i Aldony Rudzińskiej.

Na blogu znajdziecie przede wszystkim recenzje książek dla starszej młodzieży i dorosłych.

sobota, 22 lutego 2014

Do naszej akcji dołącza kolejny blog - z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Krakowie - pod nazwą Młodzieżowy Klub Recenzenta.

Znajdziecie na nim bardzo dużo recenzji, bo blog jest prowadzony już trzy lata. Na liście recenzentów same... recenzentki. A tak wygląda ich logo.

 Najnowsze recenzje dotyczą Zaklinacza czasu Mitcha Alboma i Szubienicznika Jacka Piekary. Koniecznie tam zajrzyjcie.

czwartek, 20 lutego 2014

Do naszej akcji blogowania o książkach dołącza grupa recenzentów z Zespołu Szkół nr 5 w Sosnowcu, a dokładniej z gimnazjum nr 8. Ich blog nazywa się Poczytajka.

Marzenka, Marta, Stasia, Patrycja, Małgosia i Kewin działają pod wodzą pana Szymona i mówią o sobie "biblioteczny gang". Mamy nadzieję, że znajdziemy na tym blogu wiele ciekawych wpisów o książkach - takich jak ten o książce Johna Greena Szukając Alaski, który napisała Stasia. Szukając Alaski - John Green

wtorek, 04 lutego 2014

Kubki wysłane autorom nagrodzonych recenzji dotarły w całości, przynajmniej do Oli i Aleksego

Miło, że o tym napisaliście :-) i że kubki się Wam podobają.

poniedziałek, 14 października 2013

Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Gdyni biorą udział w projekcie "Recenzja za grosik" - w "Strefie Szkolnego Recenzenta" zamieszczają swoje opinie o lekturach obowiązkowych i zaproponowanych przez siebie. Mamy nadzieję, że wkrótce lista własnych propozycji uczniów będzie dłuższa niż lista lektur obowiązkowych.

piątek, 04 października 2013

W ubiegłym roku w naszej akcji udział brali uczniowie z Gimnazjum z Dębna. Wieści spod szkolnej ławki są już archiwalne - dziewczyny skończyły szkołę, projekt został zamknięt. Ale znaleźli się godni następcy, którzy założyli Szkolne mole.

poniedziałek, 03 czerwca 2013

Do naszej akcji włącza się Adrian - gimnazjalista z Lędzin, który prowadzi blog Z życia fantastycznych światów. Założył go w marcu tego roku, pisze recenzje książek i filmów. Wizualnie blog jest bardzo ładny i przejrzysty. Łatwo się po nim poruszać. Koniecznie zajrzyjcie do Adriana. Oczywiście ten blog też bierze udział w naszym plebiscycie.

 

sobota, 25 maja 2013

Oliwia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze (czyżby koleżanka Aleksy-Olki z Jawora, która prowadzi Królestwo Książek?) też pisze o książkach. Jej blog nosi tytuł Kącik Naszych Książek. Zapraszamy w imieniu Oliwii.

 

czwartek, 23 maja 2013

Dołącza do nas gimnazjalistka z Białegostoku Helena, która przeprowadziła na targach książki wywiad z Aleksym (pisałam o tym wczoraj). Jej blog nie jest tylko o książkach, ale o wszystkim, co interesuje nastolatkę (ostatni wpis o joggingu). Witaj, Heleno!

helenabloguje.blogspot.com

 
1 , 2 , 3 , 4
Tagi