sobota, 01 czerwca 2013

Po pierwsze, z okazji Dnia Dziecka życzę Wam wszystkim, żebyście zawsze mieli co czytać i żeby były to ksiażki, na które nie szkoda czasu.

Po drugie, niektórzy z Was lubią sobie zgromadzić niezły zapas książek. U Oli wygląda to tak:

 

 Jeśli chcecie przeczytać, co konkretnie znajduje się w stosie przygotowanym przez Olę, jak go zgromadziła i ile wydała, zajrzyjcie do Epickich Książek

wtorek, 28 maja 2013

Policzyłam głosy oddane do tej pory. Na razie wygląda to tak:

Wieści spod szkolnej ławki - 20 głosów

Z kamerą wśród książek - 14 głosów

Epickie książki - 5 głosów

Królestwo Książek - 2 głosy

Poczytaj mi, przyjacielu - 1 głos

Ale głosowanie wciąż trwa!

Pisałam juz kiedyś o tej powieści Katarzyny Majgier, a teraz napisała o niej Oliwia: http://kacik-naszych-ksiazek.blogspot.com/2013/05/katarzyna-majgier-trzynastka-na-karku.html?showComment=1369747466539#c6516875039202560939 

Nie wiem tylko, czemu piszesz, że "Przebój na pięć" to następna książka. Ona jest chyba pierwsza, a druga z kolei to "Marzycielki". Wydaje mi się, że "Przebój na pięć" jest rzeci z serii.

sobota, 25 maja 2013

Oliwia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze (czyżby koleżanka Aleksy-Olki z Jawora, która prowadzi Królestwo Książek?) też pisze o książkach. Jej blog nosi tytuł Kącik Naszych Książek. Zapraszamy w imieniu Oliwii.

 

Tyle piszecie, że nie nadążam czytać, oglądać i pisać tu o tym. Ale naprawdę się staram.

Dziś polecam:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamiętajcie o plebiscycie - głosujemy, wpisując komentarze pod wpisem w zakładce Plebiscyt.

Tym razem polecam filmik Miłosza nie o książce, ale o tym , jak zdawał ustną maturę z polskiego. Chociaż może nie powinnam, bo jeśli ktoś z Was pójdzie w jego ślady, to niekoniecznie skończy się to tak jak u niego. Jedno jest pewne - ten chłopak ma tupet i mocne nerwy :-)

Obejrzyjcie, a nie pożałujecie. Jazda na rowerze robi wrażenie: http://www.youtube.com/watch?v=tbDx710BzvQ&list=UUPJm19auum9AMNCGJBSMxfA 

czwartek, 23 maja 2013

Dołącza do nas gimnazjalistka z Białegostoku Helena, która przeprowadziła na targach książki wywiad z Aleksym (pisałam o tym wczoraj). Jej blog nie jest tylko o książkach, ale o wszystkim, co interesuje nastolatkę (ostatni wpis o joggingu). Witaj, Heleno!

helenabloguje.blogspot.com

Nasza akcja trwa już kilka miesięcy. Przyszła pora na pierwsze podsumowania. Ogłaszamy dwa plebiscyty: jeden dla uczestników akcji i czytelników ich blogów, drugi - dla użytkowników portalu Supernauczyciel. W dwóch głosowaniach zostaną wybrane najciekawsze blogi, których autorzy otrzymają nagrody - książki wydawnictwa Powergraph.

Jak można głosować? Pisząc komentarz pod tym postem, a w nim nazwę najciekawszego Waszym zdaniem blogu oraz uzasadnienie wyboru. Wśród osób, które zagłosują, rozlosujemy upominki, dlatego oprócz postu proszę napisać e-mail (adres w Kontakcie) z imieniem i nazwiskiem oraz adresem. Głosujcie i namawiajcie innych, aby głosowali.

Nagrody to między innymi:

Michu oraz Wszechgalaktyczny Sylwester  Switch  Klemens oraz Kapitan Zło   Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa  Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi  FNiN NH okladka

środa, 22 maja 2013

Wyobraźcie sobie, że macie młodszą siostrę, która lubi, kiedy jej czytacie. Jaka jest Wasza reakcja? Pewnie myślicie, że książki dla maluchów są nudne. Tymczasem Aleksy czyta Klarze nieźle się przy tym bawi. A potem opisuje książki dla małych dzieci. Tylko czy książka o tym, że siedmiolatka chce mieć dzidziusia, jest odpowiednia dla czterolatki? Przeczytajcie sami, co Aleksy o tym sądzi.

http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/05/ODWIEDZILA-NAS-ZUZA.html

 

Ten blog powstał z myślą o tych, którzy chcą wziąć udział w projekcie Grupy Inicjatyw Edukacyjnych "Supernauczyciel" Blogujemy o książkach. Będziemy tu informować, kto przystąpił do projektu, zamieszczać linki do Waszych blogów, polecać ciekawe książki, informować, którzy autorzy i wydawcy popierają naszą akcję.

Aby przystąpić do projektu, wystarczy założyć blog, na którym będziecie pisać o swoich lekturach - co i dlaczego lubicie czytać, a co się Wam nie podoba, które książki polecacie, a które wydają się Wam nieciekawe albo niemądre.

Kiedy już założycie taki blog - indywidualnie albo w kilka osób czy jako blog klasowy - napiszcie do nas o tym, a my zamieścimy link do Waszego blogu. Będziemy czytać Wasze wpisy, a redaktorów najciekawszych blogów będziemy nagradzać.

Zgłoszenia: ewa.wojtyra@supernauczyciel.pl

Tagi