piątek, 14 czerwca 2013

Książki Małgorzaty Musierowicz wiecznie młode! Aleksa poleca Szóstą klepkę, ale zamierza przeczytać całą serię Jeżycjada. Następna w kolejce jest Kłamczucha.

Jemenos  (blog Z życia fantastycznych światów) zaprasza do udziału w wyzwaniu Czytajmy polską fantastykę

Na stronie znajdziecie zasady udziału w wyzwaniu.

wtorek, 04 czerwca 2013

Z lekkim opóźnieniem Aleksa - Olka zamieściła recenzje książek, z których już wyrosła, ale wraca do nich od czasu do czasu. Są to Belfegor z drewnianej górki  Markety Zinnerovej oraz Bromba i inni Macieja Wojtyszki.

Aleksy przetestował książkę dla młodszych dzieci Chrupek i Miętus. Wrażliwcy autorstwa Delphine Bournay. Miętus to wielka żaba, a Chrupek to Zając. Książka składa się z kilku opowiadań. Aleksemu najbardziej podoba się to, w którym Chrupek kupuje kapelusz - nie dlatego, że mu się on podoba, ale ponieważ nie umie odmówić sprzedawczyni, która go do tego namawia. :-) Zdaniem Aleksego ta lektura jest ciekawa, a nie "przesłodzona" (jak wiele książek dla maluchów).

Na blogu Wieści spod szkolnej ławki Daria pooleca książkę Gabrielle Zevin Zapomniałam, że cię kocham. Jest to historia dziewczyny, która na skutek wypadku traci pamięć. Musi się wszystkiego nauczyć od nowa, wszystko poznać, przypomnieć sobie, co się wydarzyło w jej życiu i sprawiło, że jest taka jaka jest.

A Agnieszka na tym samym blogu pisze o książce Janka Meli Poza horyzonty. Janek Mela, który na skutek porażenia prądem stracił nogę i przedramię, opisuje swoje życie po wypadku: rehabilitację, treningi, wyprawy z Markiem Kamińskim na oba bieguny, wspinaczkę na Kilimandżaro i na Elbrus. Dziś dorosły już Janek pomaga innym, rozwija swoje pasje, realizuje marzenia.

Karolina poleca książkę Agnieszki Frączek o dzieciństwie Juliana Tuwima (Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą).

poniedziałek, 03 czerwca 2013

Do naszej akcji włącza się Adrian - gimnazjalista z Lędzin, który prowadzi blog Z życia fantastycznych światów. Założył go w marcu tego roku, pisze recenzje książek i filmów. Wizualnie blog jest bardzo ładny i przejrzysty. Łatwo się po nim poruszać. Koniecznie zajrzyjcie do Adriana. Oczywiście ten blog też bierze udział w naszym plebiscycie.

 

sobota, 01 czerwca 2013

Miłosz ma kaca - za dużo przeczytał i nie jest w stanie zrobić filmu z recenzją. Ale to nie znaczy, że w ogóle nie zrobił filmu. Zobaczcie sami.

Tylko dlaczego umiejscowił się w jakiejś wieży czy celi więziennej?

Karolina na blogu Poczytaj mi, przyjacielu przedstawia propozycje do kanonu lektur szkolnych. Na cztery pozycje tylko jedna została napisana przez polskiego autora!

Co sądzicie o tych propozycjach?

Oliwia prezentuje kolejną książkę Katarzyny Majgier - Marzycielki. Nie podobała jej się tak bardzo jak Trzynastka na karku, ale poleca ją wszystkim dziewczynom.

Aleksy rekomenduje książkę, która stanowi dodatek do serii Ricka Riordana Percy Jackson i bogowie olimpijscy - Przewodnik po świecie herosów.

Julka poleca książkę ze starej, ale jak się okazuje - nie przestarzałej serii o Panu Samochodziku - Niesamowity dwór.

Aleksa zamieściła dwie recenzje książek z serii Felix, Net i Nika - Gang Niewidzialnych Ludzi i Teoretycznie możliwa katastrofa, ale zaczęło się od Nadprogramowych historii i recenzji na konkurs. Zresztą pzreczytajcie sami!

Ola napisała recenzję niepochlebną - polecam, bo to rzadkość na Waszych blogach: http://magicbooks.blox.pl/2013/05/Uwaga-Nie-czytac.html

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14
Tagi