sobota, 13 lipca 2013

Zosia (Czytadzilla) poleca książkę o tym dziwnym tytule. Ale nie tylko tytuł jest dziwny, bo z recenzji wynika, że cała opowieść jest - jakby to ująć - "odjechana", począwszy od imienia i nazwiska bohatera (AURELIUSZ SZYPKI), po nazwę miejscowości (ŚCICHAPĘKI), a na fabule kończąc.

Zajrzyjcie na blog Zosi i sami zobaczcie, a potem oczywiście przeczytajcie książkę.

Pozdrawiam z deszczowych Piasków na Mierzei Wiślanej. A jak tam Wasze wakacje?

Adrian (Z życia fantastycznych światów) zrecenzował powieść Roberta Salvatore'a Kantyczka (wydawnictwo ISA). Jest to pierwszy tom z cyklu Pięcioksiąg Cadderly'ego. Akcja rozgrywa się w położonej w górach uczelni-klasztorze, gdzie młody kapłan Cadderly zdobywa wiedzę. Przeszkodą jest klątwa chaosu. Czy sobie z nią poradzi? Kto mu w tym pomoże?

piątek, 05 lipca 2013

Trwa akcja xiegarni.pl Zaczytane wakacje. Baśnie poleca Aleksy. Obejrzyjcie filmik

Jak Wam się podoba turban, który staje się wężem?

sobota, 29 czerwca 2013

Życzę wszystkim cudownych wakacji, wielu wrażeń, odkrywania ciekawych miejsc i poznawania wspaniałych ludzi.

wtorek, 25 czerwca 2013

Aleksy pisze o Ilustrowanym elementarzu dizajnu, w którym zaprezentowane zostały różne projekty i historie ich powstania. Wiele z nich to rzeczy codzienne użytku, których wygląd jest nam doskonale znany. Teraz można się dowiedzieć, kto i kiedy je wymyślił. Książkę - zdaniem Aleksego - można oglądać wielokrotnie.

Oliwia (Kącik Naszych książek) poleca książki w sam raz na wakacje: Agaty Mańczyk Duża kieszeń na kłopoty i Chloe Rayban Być córką gwiazdy. Na blogu możecie też obejrzeć zdjęcia Jawora, w którym Oliwia mieszka (zrobiła je z koleżanką).

Miłosz (Z kamerą wśród książek) zaprezentował się w kontuszu oraz nakręcił film o kryminale Przypływ Cilli i Rolfa Borjlind. Uwaga! Niektóre sceny są drastyczne!

Aleksa (Królestwo Książek) poleca książkę poważną i wzruszającą. Napisała, że jest w niej coś, czego nie umie określić. To Dziewczynka z parku Barbary Kosmowskiej. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oli (Epickie Książki) spodobała się książka Olivera Uschmanna Finn nieokiełznany. Szczególnie ciekawy wydaje jej się sposób narracji - pierwszoosobowy, dzięki czemu poznajemy złożoną naturę bohatera, jego rozterki, przemyślenia. Książka jest zabawna, ale i wzruszająca, daje do myślenia. Zdaniem Oli to świetna odskocznia od literatury fantasy.Wiecie, co to takiego? To wyróżnienie przyznawane blogerom przez innych blogerów. Otrzymał je Adrian/Jemenos za blog Z życia fantastycznych światów.

Jeśli chcecie wiedzieć, na czym to polega, kliknijcie powyższy link.

Adrian z kolei nominował m.in. Olę i jej Epickie Książki. Zgodnie z zasadami Ola musiała odpowiedzieć na 11 pytań, które znajdziecie w jej wpisie na ten temat.

Przyłączcie się do akcji Zaczytane wakacje, której celem jest zachęcenie do czytania książek także latem (a może przede wszystkim, bo czasu więcej).  Aleksy z Książek na czacie został zaproszony przez organizatorów akcji do przygotowania felietonów, w których będzie polecał książki na wakacje. Ja proponuję mały konkursik na najciekawszą wakacyjną recenzję.

Zaczytane Wakacje

poniedziałek, 17 czerwca 2013

Na Wieściach spod szkolnej ławki znajdziecie receznję książki My, dzieci z dworca ZOO, którą napisała Daria. Jest to relacja nastoletniej narkomanki z Berlina Zachodniego, spisana przez dziennikarzy, którzy nagrali swoje rozmowy z dziewczyną. Chociaż książka została po raz pierwszy wydana w 1978 roku (w Polsce w 1987), to nie przestaje być aktualna. Na podstawie książki powstał także film.

W sobotę zakończyło się głosowanie na najciekawszy blog akcji Blogujemy o książkach (I edycja). Wyniki są następujące:

I miejsce Wieści spod szkolnej ławki - 27 głosów

II miejsce Z kamerą wśród książek - 14 głosów

III miejsce Epickie Książki - 6 głosów

Gratulujemy! Twórcy wyróżnionych blogów  otrzymają książki wydawnictwa Powergraph.

Książki dostaną także autorzy najciekawszych uzasadnień, którzy wzięli udział w plebiscycie. Są to: Neda, Himitsu, Eliza i Marcela. Proszę te cztery osoby o przesłanie adresu do wysyłki na adres mejlowy podany w kontakcie.

Switch  Klemens oraz Kapitan Zło  FNiN NH okladka

 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14
Tagi