czwartek, 13 lutego 2014

Blog Aleksego Książki na czacie zajął II miejsce w Europie w kategorii do 18 lat w konkursie The European Award for Best Content for Kids. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak do tego doszło, i poznać szczegóły udziału Aleksego w gali konkursu w Brukseli, koniecznie zajrzyjcie na jego blog.

Serdecznie gratulujemy!

wtorek, 04 lutego 2014

Kubki wysłane autorom nagrodzonych recenzji dotarły w całości, przynajmniej do Oli i Aleksego

Miło, że o tym napisaliście :-) i że kubki się Wam podobają.

wtorek, 14 stycznia 2014

Blog Oliwii nie jest już powszechnie dostępny. Oliwio, czy możemy mieć do niego dostęp? Jeśli nie, będziemy musieli usunąć link, bo i tak nie można przez niego wejść do Twojego kącika :-(

Próbuję nadrabiać zaległości - przejrzałam recenzje na Waszych blogach i wybrałam te z ostatniego półrocza, które podobają mi się najbardziej. Ich autorzy dostaną skromne prezenty - kubeczki lub koszulki z logo akcji.

A oto, co wybrałam:

  • na blogu Szkolne mole recenzję powieści Marka Johnsona Spisany na straty "Książka, która podbiła moje serce" autorstwa Kornelii Szewczyk
  • na blogu Aleksego Książki na czacie recenzję "Pierścionek z niebieskim oczkiem", poświęconą książce Małgorzaty Szyszko-Kondej Uwaga konkurs. Wtorek godz. 15.00
  • na blogu Aleksy Królestwo Książek cykl recenzji poświęconych serii książek Katarzyny Majgier (Trzynastka na karku, Po co mi chłopak, Marzycielki)
  • w Strefie Szkolnego Recenzenta (Gimnazjum nr 4 w Gdyni) recenzję Zmierzchu oraz serii Numery Marty K. z IIa 
  • na blogu Zosi Czytadzilla recenzję książki Pawła Beręsewicza Czy wojna jest dla dziewczyn?

A zatem oczekujcie na przesyłki!

środa, 20 listopada 2013

Oliwia (Kącik Naszych Książek) jest wielbicielką serii komiksów Lincolna Peirce'a Zapiski Luzaka, których bohaterem jest Natan. Właściwie nie jest to typowy komiks, ponieważ wzbogacony o narrację.   Natan generalnie ma w życiu "pod górkę". A to przede wszystkim z powodu jego kolegi - Artura, który ma "z górki". Oliwia gorąco poleca tę serię.

Adrian/Jemenos (Z życia fantastycznych światów) zareklamował firmę "Książka w mieście", która tworzy gadżety dla miłośników książek. Przeczytajcie, jakie mają plany i co  można u nich nabyć.

A przy okazji moli - Szkolne mole ze szkoły w Dębnie (a konkretnie Weronika) polecają Dywizjon 303, autorstwa patrona szkoły, czyli Arkadego Fiedlera.

Zajrzałam do Strefy Szkolnego Recenzenta i muszę przyznać, że jej zawartość mnie zaskoczyła. Najwięcej wpisów poświęconych jest Kamizelce Prusa. Jakoś nie mogę uwierzyć, żeby to właśnie ten utwór wzbudził najwięcej emocji wśród gimnazjalistów. Już mniej mnie dziwi Oskar i Pani Róża E.-E. Schmitta. Uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Gdyni, czyżbyście nie czytali ksiażek, które Was naprawdę poruszają i o których chcecie coś powiedzieć? Niemożliwe! Podzielcie się swoimi lekturami.

sobota, 02 listopada 2013

Kornelia (Szkolne Mole) prezentuje powieść autobiograficzną Marka Johnsona Spisany na straty. To przerażająca historia chłopaka, który wychowywał się w rodzinie pełnej przemocy. Uciekał w narkotyki i inne używki, przez wiele lat nie był w stanie wyzwolić się z nałogu. Popadał w kolizje z prawem, trafił do więzienia, ale w końcu zaczął normalnie żyć. Kornelia pisze, że ta książka podbiła jej serce.

A u Zosi (Czytadzilla) - chyba przypadkiem - dwie książki pod rząd, których bohaterki posiłkują się w trudnych chwilach talizmanami. Emily z powieści Jacqueline Wilson Raz na zawsze wierzy, że szmaragdowy pierścionek spełnia jej marzenia. To się bardzo przydaje, bo rodzice dziewczynki właśnie się rozwiedli.

Także Gaja (Gaja i Anioł Moniki Lipińskiej) ma swój talizman, i to anielski, który dodaje jej odwagi. Przydaje jej się to, kiedy rodzice wysyłają ją samą na wakacje pełne przygód.

Ale się dzieje w Królestwie książek: Aleksa dostała z wydawnictwa Dwie Siostry do zrecenzowania książkę Tonja z Glimmerdalen Marii Parr. Już wkrótce ją opisze. Na razie cieszy się, że udało jej się nawiązać współpracę. Gratulujemy!

A drugi wpis Aleksy, który bardzo mi się podoba, to jej poszukiwania półki na książki. Koniecznie przeczytajcie, bo niektóre propozycje są bardzo twórcze.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14
Tagi