czwartek, 17 października 2013

 

Oliwia poleca dziś szkolną lekturę. Wbrew opinii wielu uczniów niektóre z nich nie są wcale nudne - wzruszają, wciągają, są po prostu ciekawe. Tak jest z powieścią Ireny Jurgielewiczowej, o której możecie dziś przeczytać w Kąciku naszych książek.

poniedziałek, 14 października 2013

Dawno nie zaglądałam do Książek na czacie, ale dziś przeczytałam kilka ostatnich wpisów. Aleksy poleca między innymi komiks wydany przez Instytut Biologii Ssaków PAN w Białowieży, zatytułowany Ostatni żubr, autorstwa Tomasza Samojlika. Można się z niego wiele dowiedzieć o historii puszczy,ale - jak zapewnia Aleksy - jest to historia ciekawa i pełan przygód małego żubra.

Basia z Dębna poleca sagę rodziny Laceyów. Jest to trylogia, której akcja dzieje się w XVIII wieku w Anglii. Bohaterami są członkowie szlacheckiej rodziny, którzy mają wiele do ukrycia.  

Na blogu "Poczytaj mi, przyjacielu" spory ruch - znajdziecie tam recenzje zarówno książek zaliczanych do klasyki (np. powieści Astrid Lindgren, Roalda Dahla i Alfreda Szklarskiego), jak i pozycji mniej znanych. Mam na myśli książkę Agnieszki Błotnickiej Kiedy zegar wybije dziesiątą. Z krótkiego opisu Amelki wynika, że to historia kryminalna i pełna przygód. Przeczytajcie o Kubie i Janku, którzy tropią fałszerzy sztuki.

 

Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Gdyni biorą udział w projekcie "Recenzja za grosik" - w "Strefie Szkolnego Recenzenta" zamieszczają swoje opinie o lekturach obowiązkowych i zaproponowanych przez siebie. Mamy nadzieję, że wkrótce lista własnych propozycji uczniów będzie dłuższa niż lista lektur obowiązkowych.

piątek, 04 października 2013

W ubiegłym roku w naszej akcji udział brali uczniowie z Gimnazjum z Dębna. Wieści spod szkolnej ławki są już archiwalne - dziewczyny skończyły szkołę, projekt został zamknięt. Ale znaleźli się godni następcy, którzy założyli Szkolne mole.

Tagi