niedziela, 22 września 2013

W imieniu Fundacji im. Zbigniewa Herberta zapraszamy Was do udziału w konkursie „Czego życzysz człowiekowi myślącemu? – Wyślij wiadomość do Pana Cogito”. Konkurs jest organizowany z okazji 89. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta, która przypada w dniu 29 października 2013 r.

wtorek, 17 września 2013

Minęły dwa tygodnie nowego roku szkolnego, a ja nie dałam rady nic napisać ani zajrzeć na Wasze blogi, ale obiecuję poprawę ;-)

Na blogu Poczytaj mi, przyjacielu, Amelka zachęca do przeczytania książki Agnieszki Błotnickiej Kiedy zegar wybije dziesiątą. Zdaje się, że jest to wakacyjna historia kryminalna.

Aleksy od jakiegoś czasu wyżywa się kulinarnie. Inspiracją są dla niego potrawy i wypieki opisane w różnych książkach. Tym razem poleca placki z kminkiem, do którego natchnął go Hobbit.

Bardzo aktywna jest Aleksa-Olka (Królestwo Książek), której gratulujemy, bo dostała się do finałowej dziesiątki (a właściwie dwunastki) konkursu e-Buki. Jest to konkurs na najlepszy blog książkowy, zorganizowany przez portal duzeka.pl. Wśród finalistów jest też Miłosz (Z kamerą wśród książek).

Czekamy na nowe wpisy Julii i Oli z Torunia. Do Zosi (Czytadzilla) oraz do Oliwii zajrzymy może jutro.

Tagi