sobota, 29 czerwca 2013

Życzę wszystkim cudownych wakacji, wielu wrażeń, odkrywania ciekawych miejsc i poznawania wspaniałych ludzi.

wtorek, 25 czerwca 2013

Aleksy pisze o Ilustrowanym elementarzu dizajnu, w którym zaprezentowane zostały różne projekty i historie ich powstania. Wiele z nich to rzeczy codzienne użytku, których wygląd jest nam doskonale znany. Teraz można się dowiedzieć, kto i kiedy je wymyślił. Książkę - zdaniem Aleksego - można oglądać wielokrotnie.

Oliwia (Kącik Naszych książek) poleca książki w sam raz na wakacje: Agaty Mańczyk Duża kieszeń na kłopoty i Chloe Rayban Być córką gwiazdy. Na blogu możecie też obejrzeć zdjęcia Jawora, w którym Oliwia mieszka (zrobiła je z koleżanką).

Miłosz (Z kamerą wśród książek) zaprezentował się w kontuszu oraz nakręcił film o kryminale Przypływ Cilli i Rolfa Borjlind. Uwaga! Niektóre sceny są drastyczne!

Aleksa (Królestwo Książek) poleca książkę poważną i wzruszającą. Napisała, że jest w niej coś, czego nie umie określić. To Dziewczynka z parku Barbary Kosmowskiej. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oli (Epickie Książki) spodobała się książka Olivera Uschmanna Finn nieokiełznany. Szczególnie ciekawy wydaje jej się sposób narracji - pierwszoosobowy, dzięki czemu poznajemy złożoną naturę bohatera, jego rozterki, przemyślenia. Książka jest zabawna, ale i wzruszająca, daje do myślenia. Zdaniem Oli to świetna odskocznia od literatury fantasy.Wiecie, co to takiego? To wyróżnienie przyznawane blogerom przez innych blogerów. Otrzymał je Adrian/Jemenos za blog Z życia fantastycznych światów.

Jeśli chcecie wiedzieć, na czym to polega, kliknijcie powyższy link.

Adrian z kolei nominował m.in. Olę i jej Epickie Książki. Zgodnie z zasadami Ola musiała odpowiedzieć na 11 pytań, które znajdziecie w jej wpisie na ten temat.

Przyłączcie się do akcji Zaczytane wakacje, której celem jest zachęcenie do czytania książek także latem (a może przede wszystkim, bo czasu więcej).  Aleksy z Książek na czacie został zaproszony przez organizatorów akcji do przygotowania felietonów, w których będzie polecał książki na wakacje. Ja proponuję mały konkursik na najciekawszą wakacyjną recenzję.

Zaczytane Wakacje

poniedziałek, 17 czerwca 2013

Na Wieściach spod szkolnej ławki znajdziecie receznję książki My, dzieci z dworca ZOO, którą napisała Daria. Jest to relacja nastoletniej narkomanki z Berlina Zachodniego, spisana przez dziennikarzy, którzy nagrali swoje rozmowy z dziewczyną. Chociaż książka została po raz pierwszy wydana w 1978 roku (w Polsce w 1987), to nie przestaje być aktualna. Na podstawie książki powstał także film.

W sobotę zakończyło się głosowanie na najciekawszy blog akcji Blogujemy o książkach (I edycja). Wyniki są następujące:

I miejsce Wieści spod szkolnej ławki - 27 głosów

II miejsce Z kamerą wśród książek - 14 głosów

III miejsce Epickie Książki - 6 głosów

Gratulujemy! Twórcy wyróżnionych blogów  otrzymają książki wydawnictwa Powergraph.

Książki dostaną także autorzy najciekawszych uzasadnień, którzy wzięli udział w plebiscycie. Są to: Neda, Himitsu, Eliza i Marcela. Proszę te cztery osoby o przesłanie adresu do wysyłki na adres mejlowy podany w kontakcie.

Switch  Klemens oraz Kapitan Zło  FNiN NH okladka

 

piątek, 14 czerwca 2013

Książki Małgorzaty Musierowicz wiecznie młode! Aleksa poleca Szóstą klepkę, ale zamierza przeczytać całą serię Jeżycjada. Następna w kolejce jest Kłamczucha.

Jemenos  (blog Z życia fantastycznych światów) zaprasza do udziału w wyzwaniu Czytajmy polską fantastykę

Na stronie znajdziecie zasady udziału w wyzwaniu.

wtorek, 04 czerwca 2013

Z lekkim opóźnieniem Aleksa - Olka zamieściła recenzje książek, z których już wyrosła, ale wraca do nich od czasu do czasu. Są to Belfegor z drewnianej górki  Markety Zinnerovej oraz Bromba i inni Macieja Wojtyszki.

 
1 , 2
Tagi