wtorek, 30 kwietnia 2013

Aleksa pisze o tym, jak została królową w Królestwie Książek i podaje powody założenia bloga (http://krolestwo-ksiazek.blogspot.com/2013/04/po-co-i-kiedy-czyli-o-tym-jak-zostaam.html)

A ja dodaję od siebie przesłane przez Aleksę zdjęcie :-)

 

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

- tak nazwał swój wideoblog Miłosz z Krakowa, który do nas dołącza. Co piątek możecie oglądać jego nowy filmik, na kórym z pasją opowiada o książkach.

Z kamerą wśród Książek

Z kamerą wśród książek

Mam dobrą wiadomość - Rafał Kosik, autor m.in. popularnej i lubianej (zwłaszcza przez niektórych z Was) serii o Felixie, Necie i Nice popiera naszą akcję. Wszystkich, którzy zamierzają napisać recenzję jego najnowszego zbioru opowiadań Felix, Net i Nika oraz nadprogramowe historie polecam konkurs, który autor ogłosił razem z portalem Gildia.pl. Więcej informacji znajdziecie tu: http://www.literatura.gildia.pl/konkursy/2013/felix-net-i-nika-oraz-nadprogramowe-historie

niedziela, 28 kwietnia 2013

Naszą akcję zauważono na blogu Zaczytani. Dziękujemy Twórcom blogu za to, że są z nami (cytuję) "całym sercem".

sobota, 27 kwietnia 2013

Aleksy jako pierwszy napisał, od czego zaczęło się jego blogowanie. A było to tak:

Miałem 10 lat. Przed Bożym Narodzeniem byłem przez miesiąc chory i oglądałem reklamy z rzeczami dla dzieci. Nie wiedziałem co wybrać na prezent na święta. Pomyślałem, że przydałaby się strona w Internecie, prowadzona przez dzieciaka (a nie dorosłego), który przetestował te rzeczy i doradzi co opłaca się kupić. Postanowiłem założyć stronę o grach, zabawkach, książkach i filmach dla chłopaków. Rodzice nie zgodzili się, powiedzieli, że to za trudne, a oni nie znają się na stronach www, więc mi nie pomogą. Za to pozwolili mi założyć blog, ale tylko z jedną rzeczą. Wybrałem to, na czym znałem się najlepiej i co zajmuje mi najwięcej czasu w ciągu dnia. Książki. Wszyscy myśleli, że przejdzie mi po miesiącu, może trzech. Ale zaczęły przychodzić pierwsze książki do recenzji, pierwsze maile od czytelników i to było dla mnie tak ekstra, że się wciągnąłem. Blog ma prawie 2,5 roku.

piątek, 26 kwietnia 2013

Jeśli macie młodsze rodzeństwo albo - tak jak dziewczyny ze Szkolnego Koła Czytelniczego "Poczytaj, mi przyjacielu" (http://ksiazkaity.blox.pl/html) - czytacie przedszkolakom, zajrzyjcie na blog Aleksego. Aleksy pisze o książkach, które podobają się jego młodszej siostrze Klarze (http://ksiazkinaczacie.blox.pl/html?utm_source=powiadomienia&utm_medium=AutopromoPow&utm_content=Blox_Newsletter&utm_campaign=Blox_pow).

czwartek, 25 kwietnia 2013

 

- w tym wyzwaniu bierze udział Ola. Dlatego na jej blogu znajdziecie recenzję Pana Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza. Chciaż Ola nie jest wielbicielką polskiej fantastyki (wyjątkiem są książki Rafała Kosika), to PLO ją zaciekawił i rozbawił. A co najważniejsze w pierwszym tomie jest wiele wątków, których wyjaśnienie znajduje się w kolejnych częściach - tak więc nie ma lekko: Czytaj, Olu, dalej.

http://epickieksiazki.blogspot.com/2013/04/pan-lodowego-ogrodu-jarosaw-grzedowicz.html 

Wszystkich uczestników akcji Blogujemy o książkach zachęcam, żebyście napisali, dlaczego blogujecie i od czego się zaczęło. Skąd ten pomysł? Jak długo to robicie? Pytam z babskiej ciekawości, ale myślę, że inni też będą ciekawi.

 
1 , 2 , 3
Tagi