środa, 27 marca 2013

Ola poleca "Pamiętnik narkomanki" Barbary Rosiek - książkę wzruszajacą, która pomaga zrozumieć, jak niszczy narkomania. Ku przestrodze wszystkim, którzy chcieliby poeksperymentować, spróbować, zobaczyć... Nie warto!

Pamiętnik narkomanki - Rosiek Barbara

Czy wiecie, że Astrid Lindgren pisała nie tylko książki dla dzieci, ale także dla młodzieży? Karolina poleca jej powieść dla nastolatek "Kati w Paryżu". Dziewczyna i jej chłopak planują ślub w stolicy Francji. Możesz zwiedzić go razem z nimi.

 

Martin Widmark, autor serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" (wydawnictwo Zakamarki) był w Polsce. Aleksy Krysztofiak, autor bloga Książki na czacie przeprowadził z nim wywiad. Obejrzyjcie fotorelację i przeczytajcie, co Aleksy pisze o tym spotkaniu.

http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/03/MARTIN-WIDMARK-AUTOR-BIURO-DETEKTYWISTYCZNE.html 

piątek, 22 marca 2013

Monika poleca powieść Doroty Terakowskiej "Córka Czarownic", której bohaterką jest złotowłosa Panienka, ostatnia z rodu Luilów. Piękna i mądra książka. Przeczytajcie, co pisze o niej Monika. Na blogu Poczytaj mi przyjacielu znajdziecie też wiele innych recenzji książek, które czytają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie.

Mamy kolejne zgłoszenie: Książki blogują. Autorką blogu jest Ola Banaszek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach. Pierwszy wpis o powieści Lynne Ewing "Córki Księżyca" (wydawnictwo Jaguar) o młodych kobietach obdarzonych magiczną mocą.

czwartek, 14 marca 2013

Paula Jarema z Gimnazjum w Dębnie przypomniała tę wzruszającą i zabawną powieść Janusza Korczaka, która opowiada o koloniach dla chłopców w Wilhelmówce. Zdaniem Pauli ta książka pokazuje, jak dzieciaki przygotowują się do dorosłego życia, jak się uczą współżycia i odpowiedzialności.

Aby przejść do recenzji, kliknij okładkę:

 

 

środa, 13 marca 2013

Do naszej akcji przyłącza się Aleks z klasy 6, który od dwóch lat sam prowadzi blog Książki na czacie. Koniecznie tam zajrzyjcie!

Na blogu Książki i lektury  znajdziecie zachętę do przeczytania książki Ewy Chotomskiej "Pamiętnik Felka Parerasa" (wydawnictwa Literatura). Koniecznie sprawdźcie, co oznacza nazwisko bohatera :-)

wtorek, 12 marca 2013

Jak zwykle niezawodni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie polecają mnóstwo książek. Wśród nich Hania humorek przepowiada przyszłość Megan McDonald i Tsatsiki i Mamuśka Moni Nilsson (wydawnictwa Zakamarki, które jest patronem naszego projektu). Obie zabawne i pełne humoru.

A jeśli ktoś woli klasykę, to znajdzie też recenzję Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy.

http://ksiazkaity.blox.pl/html

Ola poleca powieść wydawnictwa Egmont "Nowa Ziemia" Julianny Baggott. Autorka opisuje świat po katastrofie - wielkim wybuchu. Przeczytajcie recenzję. Może Oli uda się Was zachęcić do przeczytania pierwszego i kolejnych tomów trylogii "Świat po Wybuchu".

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjum1b/category/recenzje-ksiazek/ 

 
1 , 2
Tagi