środa, 20 listopada 2013

Oliwia (Kącik Naszych Książek) jest wielbicielką serii komiksów Lincolna Peirce'a Zapiski Luzaka, których bohaterem jest Natan. Właściwie nie jest to typowy komiks, ponieważ wzbogacony o narrację.   Natan generalnie ma w życiu "pod górkę". A to przede wszystkim z powodu jego kolegi - Artura, który ma "z górki". Oliwia gorąco poleca tę serię.

Adrian/Jemenos (Z życia fantastycznych światów) zareklamował firmę "Książka w mieście", która tworzy gadżety dla miłośników książek. Przeczytajcie, jakie mają plany i co  można u nich nabyć.

A przy okazji moli - Szkolne mole ze szkoły w Dębnie (a konkretnie Weronika) polecają Dywizjon 303, autorstwa patrona szkoły, czyli Arkadego Fiedlera.

Zajrzałam do Strefy Szkolnego Recenzenta i muszę przyznać, że jej zawartość mnie zaskoczyła. Najwięcej wpisów poświęconych jest Kamizelce Prusa. Jakoś nie mogę uwierzyć, żeby to właśnie ten utwór wzbudził najwięcej emocji wśród gimnazjalistów. Już mniej mnie dziwi Oskar i Pani Róża E.-E. Schmitta. Uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Gdyni, czyżbyście nie czytali ksiażek, które Was naprawdę poruszają i o których chcecie coś powiedzieć? Niemożliwe! Podzielcie się swoimi lekturami.

sobota, 02 listopada 2013

Kornelia (Szkolne Mole) prezentuje powieść autobiograficzną Marka Johnsona Spisany na straty. To przerażająca historia chłopaka, który wychowywał się w rodzinie pełnej przemocy. Uciekał w narkotyki i inne używki, przez wiele lat nie był w stanie wyzwolić się z nałogu. Popadał w kolizje z prawem, trafił do więzienia, ale w końcu zaczął normalnie żyć. Kornelia pisze, że ta książka podbiła jej serce.

A u Zosi (Czytadzilla) - chyba przypadkiem - dwie książki pod rząd, których bohaterki posiłkują się w trudnych chwilach talizmanami. Emily z powieści Jacqueline Wilson Raz na zawsze wierzy, że szmaragdowy pierścionek spełnia jej marzenia. To się bardzo przydaje, bo rodzice dziewczynki właśnie się rozwiedli.

Także Gaja (Gaja i Anioł Moniki Lipińskiej) ma swój talizman, i to anielski, który dodaje jej odwagi. Przydaje jej się to, kiedy rodzice wysyłają ją samą na wakacje pełne przygód.

Ale się dzieje w Królestwie książek: Aleksa dostała z wydawnictwa Dwie Siostry do zrecenzowania książkę Tonja z Glimmerdalen Marii Parr. Już wkrótce ją opisze. Na razie cieszy się, że udało jej się nawiązać współpracę. Gratulujemy!

A drugi wpis Aleksy, który bardzo mi się podoba, to jej poszukiwania półki na książki. Koniecznie przeczytajcie, bo niektóre propozycje są bardzo twórcze.

Na blogu szkolnego koła czytelniczego (SP nr 21 w Lublinie) Poczytaj mi, przyjacielu znajdziecie kilka propozycji lektur dla młodszych czytelników. Rozalka poleca książkę Richarda i Florence Atwater Pan Popper i jego pingwiny, Monika i koleżanka Wiktoria piszą o psie, który jest detektywem (Tytus-superpies Joanny Olech, tej od Dynastii Miziołków), a Amelia B. poleca Tajemnice pani Holly autorstwa Nadine Walter. Myślę, że te książki spodobają się uczniom klas młodszych.

Także Aleksy w Książkach na czacie poleca ostatnio sporo książek dla czytelników młodszych od niego, niektóre są odpowiednie nawet dla przedszkolaków. Opisał między innymi Statek Noego Sally Altschuler z rysunkami Svena Nordqvista (wyd. Czarna Owieczka). Czy ktoś z Was wiedział, że na arce Noego był nosorożec, którego nikt nie lubił? Aleksemu bardzo podobają się ilustracje w tej książce, i nic dziwnego - popatrzcie sami.

Tagi