czwartek, 29 listopada 2012

Pierwszy blog zgłoszony do naszego projektu nazywa się jutro-marsden i jest poświęcony cyklowi powieściowemu Johna Marsdena "Jutro". Adres blogu: http://jutro-marsden.blog.pl

Blog został założony przez uczniów Gimnazjumnr nr 43 im. Batalionów Chłopskich w Krakowie.

Serdecznie witamy i obiecujemy śledzić Wasze wpisy.

wtorek, 27 listopada 2012

 

 

 

 

 

Czy znacie powieści Katarzyny Majgier? Jeśli lubicie czytać o swoich rówieśnikach, którzy żyją w czasach telefonów komórkowych i komputerów, a nie wtedy, gdy Wasi rodzice, byli dziećmi, to koniecznie sięgnijcie po książki tej autorki.

Młodszym czytelnikom polecamy książkę Misiek, co ty opowiadasz?, której bohater planuje założyć w szkole Klub Analfabetów, więc nie chce poznawać liter.

Amelka to wzruszająca i zabawna powieść o dziesięciolatce, najstarszej siostrze pięciorga rodzeństwa, która zupełnie nieoczekiwanie zostaje aktorką filmową. Czy z tego powodu woda sodowa uderzy jej do głowy? Przeczytajcie sami.

Trzynastka na karku jest dziennikiem Ani, uczennicy klasy szóstej, w której życiu wiele się dzieje, więc ma o czym pisać.

Bohaterką Marzycielek jest piętnastoletnia Monika, która zostaje sąsiadką Ani, narratorki Trzynastki na karku.

Inne książki dla nastoletnich czytelników to Przebój na pięć, Po co mi chłopak, Miłość ci wszystko wyPaczy, Gdybym była czekoladą (kolejne części dzienników Ani Szuch), Świat według Vanessy.

Polecamy Wam także stronę internetową autorki i jej blog: http://katarzynamajgier.blogspot.com

 

sobota, 24 listopada 2012

Blog można założyć w dowolnym serwisie. Oto kilka z nich, na kórych blogowanie jest darmowe:

blox.pl; blogger.com; blog.onet.plbloog.pl, wordpress.com (ten ostatni dla początkujących nieco trudny).

Zakładanie bloga jest stosunkowo proste, a w każdym serwisie jesteśmy prowadzeni krok po kroku - od rejestracji, poprzez aktywowanie konta, ustalenie nazwy bloga, wybór szablonu, którym chcemy się posługiwać.

Zanim zdecydujecie się na wybór serwisu, obejrzyjcie kilka z nich i wybierzcie taki, który wyda się Wam przyjazny i prosty w obsłudze.

A potem blogujcie i dajcie nam znać, że to robicie.

piątek, 23 listopada 2012

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Ten blog powstał z myślą o tych, którzy chcą wziąć udział w projekcie portalu "Supernauczyciel" Blogujemy o książkach. Będziemy tu informować, kto przystąpił do projektu, zamieszczać linki do Waszych blogów, polecać ciekawe książki, informować, którzy autorzy i wydawcy popierają naszą akcję.

Aby przystąpić do projektu, wystarczy założyć blog, na którym będziecie pisać o swoich lekturach - co i dlaczego lubicie czytać, a co się Wam nie podoba, które książki polecacie, a które wydają się Wam nieciekawe albo niemądre.

Kiedy już założycie taki blog - indywidualnie albo w kilka osób czy jako blog klasowy - napiszcie do nas o tym, a my zamieścimy link do Waszego blogu. Będziemy czytać Wasze wpisy, a redaktorów najciekawszych blogów będziemy nagradzać.

Zgłoszenia: ewa.wojtyra@supernauczyciel.pl

Czytaj także: http://www.supernauczyciel.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=99&Itemid=30

Tagi