wtorek, 26 sierpnia 2014

Dziś nie będzie mojego wpisu (jakby ostatnio były;-)

Dziś będzie link do tekstu Aleksego, w którym pisze on o swoich doświadczeniach z czytnikiem: Czy kiedy masz czytnik potrzebujesz papierowych książek? - wyznania czytnikofoba

A co Wy o tym sądzicie?

poniedziałek, 03 marca 2014

Zajrzałam dziś do Strefy... (Gimnazjum nr 4 w Gdyni). Uderzyło mnie, że wpisy w strefie Książki obowiązkowe są dużo krótsze niż wpisy w dziale Wasze propozycje - książka. Czyżby te pierwsze też były obowiązkowe i pisane bez przekonania? ;-)

Polecam Wam wpis Marty na temat powieści Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk 220 linii. Nie tylko dlatego, że pisze o książce, która mnie także się podobała, ale też ze względu na formę, w jakiej to robi.

środa, 26 lutego 2014

Na blogu Szkolne mole pojawiła się recenzja książki Jacka Podsiadły Czerwona kartka dla Sprężyny. Komentarz do wpisu stwierdzał, że mało jest książek dla chłopców. Zgadzacie się? A może stworzymy wspólnie listę książek dla chłopców (o ile w ogóle podział na książki dla chłopców i dziewcząt ma sens)?

 

Gimnazjum nr 39 to już trzecia krakowska szkoła, która zgłosiła swój blog do naszej akcji. Nosi on tytuł Rekomendacja 39. Jest prowadzony od dwóch lat.

Wpisy dotyczą literatury i filmów, ponieważ twórcy bloga uczestniczą w zajęciach Akademii Filmowej Multikina, ale także różnych wydarzeń kulturalnych, w których bloggerzy biorą udział. Przeprowadzili m.in. wywiad z Jackiem Antczakiem, autorem książki Adam Wójcik. Rzut bardzo osobisty oraz z bohaterem tej książki, czyli Adamem Wójcikiem. Czy domyślacie się, jeśli nie wiecie, kim jest bohater? Przeczytajcie wywiad.

Pytanie do twórców Rekomendacji 39: Ile osób pisze recenzje? Czy jest to stała grupa?

wtorek, 25 lutego 2014

A już myślałam, że blogi to głównie dzieła indywidualistów, a tu proszę - do Szkolnych Moli, Poczytaj mi, przyjacielu, Młodzieżowego Klubu Recenzenta i Poczytajki dołącza kolejny szkolny blog - Ósemkowy Klub Recenzenta, tworzony przez uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Policealnej Medycznej w Bydgoszczy.

Dużo czytają i dużo piszą. Nawiązali współpracę z wydawnictwami, które przysyłają im książki, organizują ciekawe spotkania. Wszystko to dzieje się oczywiście w szkolnej bibliotece, a na pewno przy udziale pań bibliotekarek - Moniki Piotrowskiej i Aldony Rudzińskiej.

Na blogu znajdziecie przede wszystkim recenzje książek dla starszej młodzieży i dorosłych.

sobota, 22 lutego 2014

Do naszej akcji dołącza kolejny blog - z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Krakowie - pod nazwą Młodzieżowy Klub Recenzenta.

Znajdziecie na nim bardzo dużo recenzji, bo blog jest prowadzony już trzy lata. Na liście recenzentów same... recenzentki. A tak wygląda ich logo.

 Najnowsze recenzje dotyczą Zaklinacza czasu Mitcha Alboma i Szubienicznika Jacka Piekary. Koniecznie tam zajrzyjcie.

czwartek, 20 lutego 2014

Do naszej akcji blogowania o książkach dołącza grupa recenzentów z Zespołu Szkół nr 5 w Sosnowcu, a dokładniej z gimnazjum nr 8. Ich blog nazywa się Poczytajka.

Marzenka, Marta, Stasia, Patrycja, Małgosia i Kewin działają pod wodzą pana Szymona i mówią o sobie "biblioteczny gang". Mamy nadzieję, że znajdziemy na tym blogu wiele ciekawych wpisów o książkach - takich jak ten o książce Johna Greena Szukając Alaski, który napisała Stasia. Szukając Alaski - John Green

czwartek, 13 lutego 2014

Na Helena bloguje wpisy o książkach są niezbyt częste, ale ostatnio pojawiła się recenzja Klucza Sary Tatiany de Rosnay. Narracja tej książki jest prowadzona dwutorowo - poznajemy historię żydowskiej rodziny, mieszkającej w czasie wojny w Paryżu oraz losy współczesnej amerykańskiej dziennikarki. Helena poleca tę trzymającą w napięciu książkę.Zosia znalazła książkę dla miłośników rybek, ale nie jest to poradnik dla akwarystów. To opowieść o rodzinie, której życie kręci się wokół akwarium i zamieszkujących je gupików. Podobno gupiki to najmniej wymagające rybki. Niestety, w moim akwarium padały jak muchy - szybciej niż jakikolwiek inny gatunek. Ciekawe, dlaczego...

Tak czy owak Zosia poleca Gupikowo Moniki Kowaleczko-Szumowskiej.

Blog Oliwii jest znów dostępny. Znajdziecie w nim recenzję książki Casting autorstwa Jordi Sierra i Fabry. Jest to książka o nastolatkach i ich problemach. Oliwia uznała opowieść za niezłą, ale nie świetną. Jej wadą jest między innymi niewielka objętość - zdaniem Oliwii, bo może inni lubią cienkie książki :-)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14
Tagi